Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Úvod » Mocní spojenci » Kanna UB40 Extrakt


        

Kanna UB40 Extrakt

(Sceletium tortuosum) 1g

Skladom

 

naša cena už od:
12,50 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Produkt je predajný len od 18 rokov!

     Kanna (Sceletium tortuosum) je nízka asi 5cm široká rastlina pôvodom z Južnej časti Afrického kontinentu poznaná pôvodnými obyvateľmi pre jej náladu pozdvihujúce účinky dlho pred príchodom prvých kolonizátorov. 

Rok čo rok sa kmene San a Khoihkhoi stretávajú aby po žatve získanú úrodu fermentovali celý týždeň a zmenili ju tak v známy produkt na žuvanie.

                                                            kanna ker

Tradične má Kanna pre svoju schopnosť  navodiť jemný účinok relaxácie a stimulu k spoločenskej socializácií široké použitie tak v rituálnom ako aj dennom živote.

Vedci len nedávno zistili, že jej hlavne alkaloidy,  mesembrin a mesembrenon (Extrakt ET2 je špecialne zameraný práve na tieto dva) dokážu ovplyvňovať spôsob spracovania serotonínu v ľudskom tele, čo má za následok podobný účinok ako niektoré psychofarmaceutické liečiva.

 

To je aj dôvod, prečo sa Kannu neodporúča kombinovať s niektorými liekmi ako Prozac, Serotax, Syrian, Rue a inými antidepresívami.  

 

Vzhľadom na dlhú históriu jej užívania sa môžeme domnievať, že  Sceletium tortuosum je pre ľudí relatívne bezpečná.

Selectium tortuosum si celosvetovo získava popularitu a to tak na medicínske využitie, ako aj rekreačné užívanie.

 

Extrakt UB40 predstavuje podstatne silnejšiu verziu oproti bežnému rastlinnému materiálu, pričom bol navrhnutý tak, aby sa dal dobre fajčiť. Je preto vhodný ako prídavok do vaporizerov, fajčiarských zmesi, prípadne len tak do fajky.

Dávkovanie

Užíva sa len vo veľmi malých dávkach, 25mg. Skúsenejší môžu potom dprjsť na dávku až 40-60mg.

UB40 sa odporúča používať vo vaporizéry pri teplote 188°C. Pri tejto optimálnej teplote sa extraktujú aktívne látky vo forme výparov bez iných nechcených vedľajších produktov bežných pri fajčení.

Chuť môže byť zemitá a horká, doporučujeme preto primiešať obľúbenú príchuť.

Obsahuje kofeín: nie
Antidepresívum: áno
Stimulant: áno