Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Úvod » Bylinné čaje » Spirulina (Arthrospira platensis) 50g


        

Spirulina (Arthrospira platensis) 50g

prášok z morskej riasy

Skladom

 

Balenie 50g: 3.75 EUR
Balenie 100g: 6.80 EUR
Balenie 200g: 13.40 EUR
Balenie 300g: 19.80 EUR
Balenie 400g: 26.30 EUR
Balenie 500g: 32.70 EUR
Vyberte požadované balenie:
naša cena už od:
3,75 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Spirulina
(Arthrospira platensis)
 
Spirulína je úhrnný názov pre produkty získane z morských rias a to dvoch druhov, buď Arthrospira platensis, alebo Arthrospira maxima.

spirulona
Pestujúc po celom svete sa Spirulína používa ako výživový doplnok či aj ako celé jedlo tak pre ľudí, alebo na prikrmovanie hydiny, dobytku či rýb.
Bežne sa predáva vo forme lisovaných tabliet, vločiek či v práškovej forme.


Známa ako druh potravy bola už Aztékom a iným stredoamerickým národom do 16. storočia čo popísali už vojaci slávneho dobyvateľa strednej Ameriky kapitána Cortéza.
Spirulína, dnes známa ako super jedlo je bohatá na obsah živín, minerálov a vitamínov a to do takej miery, že sa o nej uvažuje ako o jedle pre kozmonautov pri prvej ceste na Mars.

Vysušená Spirulína obsahuje 5% vody, 24% uhľohydrátov, 8% tukov a neuveriteľných až 63% rôznych bielkovín.(orientačné hodnoty, závisí od zdroja)
Takéto zloženie nám dokáže pri 100g poskytnúť až 290 kalórií energie vrátanie nevyhnutných živín ako vitamíny (B1 thiamín, B2 riboflavín, B3 niacin, B5, B6, B9, B12, C, D, E, K) a minerály (železo, mangán, magnézium, vápnik, fosfor, sodík, zinok).

Práve toto jej zloženie jej dáva moc pôsobiť ako silný antioxidant ktorý bojuje proti pôsobeniu voľných kyslíkových radikálov ktoré poškodzujú zdravé bunky a spôsobujú tak vážne ochorenia.


Podľa tejto štúdie spirulína sa osvedčila aj ako bojovník proti vysokému cholesterolu ktorý je jedným z hlavných faktorov upchania ciev a následného infarktu či mozgovej mŕtvice.


Množstvo polysacharidov v spirulíne zase podporuje imunitný systém a obsah aminokyseliny L-trytofan zase údajne dokáže zlepšovať pamäť.


spirulina efekt  Dávkovanie
  Denná dávka spirulíny sa pohybuje od 1 do 10g, podľa potreby. Rozmiešame vo vode,       alebo mlieku.
  Môžme pridať aj do šalátov či jedla.

 Informácie ohľadom bezpečnosti užívania spiruliny tehotnými ženami momentálne nie   sú, avšak pre možný obsah ťažkých kovov doporučuje sa spiruline v tehotenstve vyhnúť.

Detoxikácia: áno
Vhodné pre deti: áno
Vhodné pre tehotné a dojčiace ženy: nie
Prirodný zdroj minerálov: áno
Prírodná zdroj vitamínov: áno