Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Úvod » Darčekové balenia » Plavúnka schúlivá (Selaginella lepidophylla)


        

Plavúnka schúlivá (Selaginella lepidophylla)

Ruža z Jericha

Skladom

 

naša cena už od:
4,95 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Plavúnka schúlivá
(Selaginella lepidophylla)

 

Známa aj pod menom Ruža z Jericha je púštna rastlina ktorá dokáže prežiť bez vody až 50 rokov.ruža z jericha cyklus

Keď sa guľa hnedých vysušených listov ponorí do misky s vodou, jej listy akoby zázrakom sa začnú rozvíjať, zelenieť a pozorujeme ako sa pomaly do nej znova vracia život.

 

Ruža z Jericha sa v Mexiku používa diuretikum, to znamená na navodenie zvýšeného vylučovania vody z tela prostredníctvom moču. To má využitie pri zavodnení organizmu opuchmi napríklad nôh, alebo pri vysokom krvnom tlaku.

Rastlina má svoje využitie aj pri rituáloch Voodoo kde má pomôcť pritiahnuť lásky, šťastie a bohatstvo. Rastlina pokiaľ ju nosíme pri sebe má údajne schopnosť absorbovať negatívnu energiu.

Použitie

Rastlinu umiestníme do misky s vodou, naplníme asi dvoma centimetrami vody a necháme zo 3-6 dní dokiaľ sa rastlina nezačne otvárať a nezozelenie. Vodu často meníme. Potom čo je rastlina otvorená asi týždeň, vodu vylejeme a necháme ju znova vyschnúť.
ruža z jericha suchá V prípade že sa na rastline objaví plieseň, tak doporučujeme kúpiť fungicíd,   rozpustiť zopár kvapiek vo pol litri vody a umiestniť ružu do takejto vody.

 Ruža z Jericha je vhodný darček aj pri príležitosti začiatku „nového života“,   ako napríklad pri narodení dieťaťa, tehotenstve, presťahovania do nového   domu či bytu,i začiatku novej práci a podobne.