Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.


Úvod » Afrodiziaka » Yohimbin (Pausinystalia yohimbine) 40g


        

Yohimbin (Pausinystalia yohimbine) 40g

na drobno pomletá kôra stromu

Skladom

 

Balenie 10g: 6.80 EUR
Balenie 20g: 13.40 EUR
Balenie 30g: 18.50 EUR
Balenie 40g: 24.00 EUR
Balenie 50g: 27.00 EUR
Vyberte požadované balenie:
naša cena už od:
24,00 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Yohimbin
(Pausinystalia yohimbine)

 

Yohimbin je alkaloid ktorý sa prírodne nachádza a získava z kôry stromu Pausinystalia yohimbe. Tento strom rastie v Západnej a Centrálnej Afrike kde sú jeho afrodiziakálne účinky známe domorodému obyvateľstvu už po stáročia.yohimbin strom

Vždy zelený strom dorastá do výšky okolo 30 metrov a  jeho kmeň sotva býva niekedy väčší než 50-60 cm v priemere. Kôra je červeno hnedej farby s jasnou štruktúrou vlákien ktoré sa dajú ľahko zošúpať. Chuť je trpká.
Listy rastú v skupine troch na
krátkej asi 2 cm dlhej stonke. Nárast dopytu po kôre z Yohimbina začal viesť  k zvýšenej ťažbe čo z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť ohrozenie celého druhu.

Využitie yohimbinu je v skutku pestré.

 

Yohimbin ako afrodisiakum

Ako bolo spomenuté už vyššie, najväčšiu popularitu si získal ako prírodné afrodiziakum. Okrem nárastu libida sa mu pripisuje aj schopnosť pomáhať pri erektílnej disfunkcie vaka jeho schopnosti ovplyvňovať prietok krvi v genitáliach tak mužov, ako aj žien.

Nakoľko yohimbin rozťahuje cievy, pomáha tak upravovať prietok krvi čim dochádza k lepšiemu zásobovaniu kyslíkom a výživovými látkami čo má za následok zvýšenie energie v tele.


Okrem toho sa Yohimbiu pripisujú vlastnosti ako redukcia strachu s spoločenskej úzkosti, pomoc pri diabetes typ 2, schopnosť posilniť pamäť, pomoc pri suchotach v ústach či ochrana ľadvín.

Nie bezvýznamná je aj nedávna popularita aj vo svete kulturistiky a športu. Podľa niektorých teórií má yohimbin totižto schopnosť spaľovať tuky a to aj tie ktoré sú v ňom dlhodobo uložené a nie je ľahké sa ich zbaviť. Na tieto teórie sú však protichodné názory a potvrdiť ich môže jedine seriózny vedecký výskum.

V každom prípade, jeho tradičná schopnosť pôsobiť ako afrodiziakum je preukázaná dlhodobou históriou používania práve na tento účel.

 

Treba však spomenúť, že Yohimbinu sa pripisuje aj rada negatívnych účinkov na zdravie ktoré sa dostavujú predovšetkým pri väčších dávkach. A to od vysokého krvného tlaku, cez zvracania, bolesti hlavy, triašky, nespavosť či úzkosti.

Práve tieto účinky mali za následok, že yohimbin upadol do nemilosti a Európska Únia ho zaradila na zoznam látok ktoré sa nesmú používať v potravinách.

 

Žiadny členský štát EÚ neumožňuje prítomnosť yohimbínu v potravinách. Táto zložka sa považujú za škodlivú (článok 14 ods. 2 nariadenia (ES) č. 178/2002 EP a Rady, ktorým sa ustanovujú všeobecné zásady a požiadavky potravinového práva, zriaďuje Európsky úrad pre bezpečnosť potravín a stanovujú postupy v záležitostiach bezpečnosti potravín).

Preto upozorňujeme, že yohimbin ktorý predávame NIE JE určený na ľudskú konzumáciu.
Predajca neručí za akúkoľvek ujmu na zdraví spôsobenú nerešpektovaním tohto upozornenia.

Afrodiziakum: áno
Vhodné na konzumáciu: nie